Praca psychiatrów w dziećmi ocalałymi z działań zbrojnych
Ofiary różnych wojen przeżywają czasami bardzo trudne chwile, dlatego mogą wymagać otrzymania pomocy psychiatrycznej, a tylko wówczas będą mogły powrócić do normalnego i spokojnego życia. Psychiatrzy często pracują z dziećmi ocalałymi z działań zbrojnych. Ich sytuacja jest o tyle trudna, że nie tylko mogły być świadkami różnych dramatycznych zdarzeń, ale bardzo często stają się one sierotami z powodu tego, że ich rodzice zginęli w jakimś wybuchu. Ale pomoc psychiatryczna może się okazać również niezbędna dla żołnierzy i ekip ratunkowych szukających ocalałych pośród ofiar nalotów. Często taka pomoc rozłożona jest na lata i udzielana jest także na zasadzie prywatnej opieki medycznej, czasami tylko taka długotrwała opieka może być skuteczna.
Odbywanie wizyt lekarskich
Trzeba przyznać, że w obecnych czasach znalezienie dla siebie najlepszego lekarza nie jest takim trudnym zadaniem. Dzieje się tak dlatego, że podczas prowadzenia poszukiwań najlepszego lekarza można korzystać nie tylko z pomocy znajomych i innych lekarzy, ale również z pomocy poradników internetowych. Przy pomocy internetu można także dobrze zaplanować konkretne wizyty lekarskie. Jest to bardzo ważne zwłaszcza wówczas, gdy pacjent musi odbyć większą ilość wizyt lekarskich w ciągu krótkiego czasu i muszą one zostać dobrze skoordynowane. Natomiast umawianie konkretnych wizyt lekarskich może odbywać się podczas osobistych w przychodni oraz drogą telefoniczną i internetową. Dzięki temu udaje się przychodniom rozładowywać kolejki do lekarzy.
Badania wykonywane u kobiet w ciąży
U kobiet w ciąży wykonywane są różnego rodzaju badania kontrolne. Są to zarówno badania krwi, jak i badania usg. Wszystkie te badania mają na celu ustalenie stanu zdrowia płodu i samej kobiety. Wobec tego sposób przeprowadzania badań u kobiet w ciąży musi uwzględniać fakt, że znajdują się one w szczególnym momencie swojego życia, a wobec tego muszą być traktowane w bardzo delikatny sposób. W przeciwnym razie badania przeprowadzane u kobiet w ciąży mogą się okazać dla nich niebezpieczne. Wiedzą o tym bardzo dobrze lekarze i pielęgniarki, dlatego starają się bardzo dobrze przygotowywać kobiety do badań, jakie mają zostać u nich przeprowadzone. Starają się także tłumaczyć im, w jaki sposób przeprowadzone zostanie konkretne badanie.