Wirtualne biura - tradycja kontra nowoczesność

le także uniknąć żmudnego przerzucania korespondencji i jej porządkowania. Chociaż w wielu przypadkach jest to zwykle przejściowe rozwiązanie, dopóki biznes się nie rozwinie, to jednak nie brakuje także przedsiębiorców, którzy prz

Wirtualne biura - tradycja kontra nowoczesność

Kiedy warto prowadzić wirtualne biuro?

Wirtualne biura cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki korzystaniu z tego typu usług możemy nie tylko sporo zaoszczędzić, ale także uniknąć żmudnego przerzucania korespondencji i jej porządkowania. Chociaż w wielu przypadkach jest to zwykle przejściowe rozwiązanie, dopóki biznes się nie rozwinie, to jednak nie brakuje także przedsiębiorców, którzy przez długie lata korzystają z usług takiego biura. W takich branżach, jak na przykład usługi internetowe możliwe jest prowadzenie z sukcesem własnej firmy bez wychodzenia z domu. W tej sytuacji warto skorzystać z możliwości prowadzenia wirtualnego biura, ponieważ jest to bardzo wygodne zarówno dla klientów, jak i dla przedsiębiorcy.


Różnice pomiędzy wirtualnymi biurami

Istnieje wiele opcji wynajmu wirtualnego biura. Z pewnością jest to jedna z bardziej popularnych obecnie działalności funkcjonujących zwłaszcza w centrum dużych miast. W takich miejscach wynajem lokalu pod siedzibę firmy jest dość nieopłacalny, natomiast skorzystanie z takiego adresu jest bardzo pożądane. Nic więc dziwnego, że wirtualne biura są coraz bardziej popularne. Jeśli jesteśmy na początku prowadzenia własnej działalności gospodarczej to z pewnością warto wybrać wariant podstawowy, który polega na udostępnieniu adresu i obsłudze poczty. Dla bardziej wymagających przygotowano także droższe warianty, które obejmują również na przykład wynajem lokalu na kilka dni w miesiącu.


Warto wiedzieć - Czynniki wpływające na wydajność pracy

Istnieją trzy podstawowe grupy czynników wpływających na wydajność pracy:

Kapitał fizyczny ? budynki, maszyny oraz inne środki produkcji. Jego zwiększenie odbywa się przede wszystkim dzięki wydatkom inwestycyjnym. Cechą charakterystyczną kapitału fizycznego jest malejąca produktywność krańcowa tj. od pewnego poziomu dalsze jego zwiększanie przy pozostałych czynnikach niezmienionych będzie oznaczało coraz mniejszy wzrost wydajności pracy;
Kapitał ludzki ? wykształcenie, wiedza, umiejętności i kompetencje ludzi niezbędne do wykonywania danej pracy. Wzrost kapitału ludzkiego następuje przede wszystkim poprzez wydatki na edukację i szkolenia, a w mniejszym stopniu ? również na ochronę zdrowia.
Technologie służące wytwarzaniu dóbr i usług, związane z szeroko rozumianym postępem technicznym.
Wydajność pracy jest tym większa, im większą ilością zasobów kapitału fizycznego, kapitału ludzkiego lub technologii dysponują pracownicy4. Spośród innych czynników, które pośrednio mają wpływ na wydajność pracy, można wymienić m.in. poziom wymiany handlowej danego kraju z zagranicą oraz jego otwartość dla inwestorów zagranicznych. Obydwa te czynniki są bowiem pozytywnie skorelowane z przepływem wiedzy i technologii.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wydajno%C5%9B%C4%87_pracy