Układ paliwowy

ub remontu, ale także przestarzałych technicznie lub zbędnych. Złomowanie polega na: wycofaniu z użytkowania, zdemontowaniu, rozebraniu na części, wykorzystaniu elementów nadających się do dalszego użytkowania, zutylizowaniu

Układ paliwowy pompa paliwa vw golf


O złomowaniu

Złomowanie ? uznawanie za nienadające się do dalszego użytkowania środków technicznych zużytych lub uszkodzonych, sklasyfikowanych jako nie nadające się do naprawy lub remontu, ale także przestarzałych technicznie lub zbędnych. Złomowanie polega na:

wycofaniu z użytkowania,
zdemontowaniu, rozebraniu na części,
wykorzystaniu elementów nadających się do dalszego użytkowania,
zutylizowaniu pozostałych elementów.
W oficjalnej terminologii rachunkowości jest to likwidacja środka trwałego. Formalnej likwidacji podlegają też środki trwałe zaginione.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Złomowanie


Szybki kurs prawa jazdy

W ostatnich latach można z łatwością zaobserwować tendencję do uczęszczania na kurs prawa jazdy zwłaszcza wśród najmłodszych dorosłych. Trzeba przyznać, że ta grupa osób najszybciej przyswaja wiedzę, a zdobyte umiejętności może od razu zamienić w czyn. W przypadku starszych osób bardzo często możemy mieć do czynienia ze swojego rodzaju lękiem przed kierowaniem pojazdami ? młodzi ludzie są pozbawieni tego strachu. Warto wysłać osiemnastolatka na kurs prawa jazdy również dlatego, że jest to budowanie jego potencjału na przyszłość. W niejednej pracy prawo jazdy jest konieczne do wykonywania zawodu, a nawet jeśli nie, to jest bardzo przydatne na przykład w dojazdach do zakładu pracy czy w załatwianiu innych spraw.


Silnik o zapłonie iskrowym

Silnik o zapłonie iskrowym
Silnik W16, stosowany w Bugatti Veyron
Silnik czterosuwowy o zapłonie iskrowym - zasada działania

Silnik o zapłonie iskrowym (ZI) jest silnikiem cieplnym spalinowym o spalaniu wewnętrznym, w którym spalanie ładunku zainicjowane jest iskrą powstającą pomiędzy elektrodami świecy zapłonowej1. Mieszanina paliwa i powietrza musi być przygotowana odpowiednio wcześniej przed momentem zapłonu, do jej zapalenia niezbędna jest wytworzona w odpowiednim źródle iskra1. Sprawność silnika o zapłonie iskrowym zależy w głównej mierze od stopnia sprężania1.
Mieszanka paliwowo-powietrzna

Paliwem spalanym w silniku iskrowym musi być paliwo intensywnie parujące w układzie zasilania silnika w paliwo lub w cylindrze silnika. Paliwo to może występować w formie płynnej lub gazowej. Do stosowanych paliw należą m.in:

benzyna
benzyna bezołowiowa
etylina
LPG ? gaz płynny
CNG ? sprężony gaz ziemny
metanol
etanol (jako samodzielne paliwo lub jako dodatek do benzyn)

Stosunek paliwa do powietrza w mieszance powinien być utrzymany w odpowiednim dla danego silnika przedziale. Zbyt mała ilość powietrza sprawia, że mieszanka staje się zbyt bogata - sprawność silnika maleje, spalanie jest niezupełne, wzrasta stężenie tlenku węgla w spalinach1. Zbyt duży stosunek powietrza do paliwa powoduje zubożenie mieszanki, co skutkuje rozciągnięciem spalania w czasie do suwu rozprężania1.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_o_zap%C5%82onie_iskrowym