Tekst o językach obcych

Dodane: 30-06-2015 08:05
Tekst o językach obcych Warto znać język angielski! Jeśli jesteś zainteresowany kursem języka obcego, to sprawdź kursy jezykowe w wejherowie

Znajomości języków obcych, a kwestia pracy

Wszyscy mamy świadomość, że aby naprawdę podnieść swoje kwalifikacje, powinniśmy się uczyć...języków obcych. I tak naprawdę to nie ma znaczenia, czy jesteśmy humanistami, czy też ukończyliśmy politechnikę. Tak naprawdę wyjątkowo opłaca się to wszelkiego typu ekspertom - informatykom, programistom, czy lekarzom. Nie tylko dzięki znajomości dodatkowego języka łatwiej będzie nam znaleźć pracę w Polsce, ale również otworzy nam drzwi do kariery za granicą. Nawet jeśli nie zamierzamy emigrować, to z pewnością czasowy staż wpłynie pozytywnie na zawartość naszego CV.


Kursy językowe - jak wybrać dobra szkołę?

Jeśli postanowiliśmy rozpocząć kurs języka obcego, zdecydujmy się na metodę szkoleniową, która będzie odpowiednio do nas dopasowana. Nie zamierzam wspominać o różnych mnemotechnikach. Ostatnio coraz większą popularność zdobywają kursy językowe on-line. To jednak może się nie sprawdzić, jeśli nie potrafimy się zmobilizować do nauki samodzielnie - kontakt z lektorem motywuje! Istotny jest też native-speaker. Dzięki temu będziemy mogli przetestować nasze umiejętności językowe i komunikacyjne.


Jakie praktyczne znaczenie mają grupy językowe?

Jak już wcześniej pisałam - to do jakiej grupy należy język, którego zamierzamy się uczyć ma znaczenie. Zdecydowanie najłatwiej będzie nam opanować nowy język obcy, jeśli znamy juz inny należący do tej samej grupy. Jeżeli znamy biegle włoski, czy też hiszpański, to możemy z łatwością opanować francuski. I będzie nam dużo łatwiej go opanować, niż innym. Żeby można było mówić o grupie językowej, muszą istnieć elementy wspólne. Właśnie dzięki podobieństwom, wynikającym często z tego samego pochodzenia, będzie nam dużo łatwiej.