Solary - modne czy opłacalne?

j osób. Dotyczy to nie tylko gospodarstw domowych, ale także i firm, które w ten ekologiczny sposób pragną uzyskać energię elektryczną. Coraz częściej możemy również zobaczyć prawdziwe elektrownie fotowoltaiczne, dzięki którym wię

Solary - modne czy opłacalne? Growatt 6000UE

Rozpowszechnione informacje odnośnie instalacji fotowoltaicznych

Możemy zauważyć, że z roku na rok instalacje fotowoltaiczne montuje na specjalnych konstrukcjach czy dachach coraz więcej osób. Dotyczy to nie tylko gospodarstw domowych, ale także i firm, które w ten ekologiczny sposób pragną uzyskać energię elektryczną. Coraz częściej możemy również zobaczyć prawdziwe elektrownie fotowoltaiczne, dzięki którym większy obszar otrzymuje energię elektryczną. Trzeba przyznać, że jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla osób, które szukają oszczędności. Rachunki za tradycyjny prąd są bowiem dość wysokie w związku z wykorzystaniem dużej ilości elektryczności w każdym gospodarstwie domowym. Instalacja fotowoltaiczna może sprawić, że koszty poniesione z tego tytułu są o wiele mniejsze.


Panele słoneczne ? generatory prądu

Instalacje dotyczące odnawialnych źródeł energii cieszą się rosnącą popularnością. W nowoczesnym budownictwie wiele obiektów jest bardzo ściśle związanych z tymi odnawialnymi źródłami energii. Także starsze obiekty budowlane, po przeprowadzeniu gruntownych remontów są poddawane także zmianom dotyczącym zasilania w prąd. Panele słoneczne i fotowoltaiczne są dzisiaj naprawdę bardzo opłacalne, a nowe generacje tego typu instalacji sprawiają, że energia pozyskiwana jest ze Słońca w naprawdę skuteczny sposób. Dzięki temu możemy w szybki, tani i bezpieczny sposób pozyskiwać energię, która jest całkowicie bezpieczna zarówno dla nas, jak i dla środowiska naturalnego.


Pojęcie biodegradacji

Biodegradacja (gr. bios = życie, łac. degradatio = obniżenie)1 ? biochemiczny rozkład związków organicznych przez saprobionty (głównie bakterie1234 i grzyby124, ale także pierwotniaki, promieniowce, glony i robaki)1 na proste związki nieorganiczne1234. Poza organizmami żywymi, do biodegradacji przyczyniają się także czynniki naturalne, takie jak: światło słoneczne, tlen z powietrza i woda3. Dzięki niej rozkładowi może ulegać nawet 95% substancji organicznej1.

Biodegradacja jest procesem bardzo powszechnym. Przebiega we wszystkich biocenozach. Zamyka ona cykle biogeochemiczne większości pierwiastków chemicznych, poprzez doprowadzenie związków do form przyswajalnych przez rośliny. O ile biodegradacja związków występujących naturalnie przebiega bardzo szybko (przykładem są lasy równikowe), o tyle rozkład substancji sztucznych, wytworzonych przez człowieka, może trwać nawet do kilku tysięcy lat (np. pochodne ropy naftowej, pestycydy, materiały wybuchowe)2. Mimo tego, proces ten ma duże znaczenie w zachowaniu środowiska naturalnego, ponieważ zmniejsza stopień jego zanieczyszczenia3.

Dużą zdolność do biodegradacji wykazują zasobne w próchnicę, biologicznie aktywne gleby1.

Rozkład szczątków organicznych przebiega zarówno w obecności tlenu, jak i przy jego braku. Aeroby degradują je, wykorzystując tlen jako utleniacz. Anaeroby zastępują tlen azotanami, siarczanami, jonami metali lub dwutlenkiem węgla. W ten sposób metanotrofy potrafią rozkładać węglowodory alifatyczne, a nawet ich halogenki2.

Obecnie zastępuje się trwałe tworzywa sztuczne i detergenty odpowiednikami, które ulegają biodegradacji3.

W przeciwieństwie do mineralizacji, terminu biodegradacja używa się raczej w odniesieniu do substancji szkodliwych (np. pestycydów).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Biodegradacja