O skórach na tapicerce, odzieży czy meblach

do skór.Skóra hamburska- co to jest?Skóra hamburska - tylna część surowej skóry końskiej, różniąca się od przedniej grubością i sposobem garbowania (obie te części garbuje się oddzielnie). Z uwagi na znaczną grubość i wytrzyma

O skórach na tapicerce, odzieży czy meblach Skórzana odzież sprawia sporo problemów z konserwacją i utrzymaniem jej w czystości. Na szczęście można skorzystać z pomocy profesjonalistów: , lub zakupić renomowane preparaty do skór.

Skóra hamburska- co to jest?

Skóra hamburska - tylna część surowej skóry końskiej, różniąca się od przedniej grubością i sposobem garbowania (obie te części garbuje się oddzielnie).

Z uwagi na znaczną grubość i wytrzymałość skóry hamburskie używane są do produkcji podeszw i wierzchów obuwia (skóry końskie nie przepuszczają powietrza, a zatem charakteryzują się dużą nieprzemakalnością). Skóra hamburska wyprawiana jest garbnikami roślinnymi. Pierwotnie sposób jej garbowania wypracowano w Hamburgu, stąd nazwa i skóry, i całego procesu, zwanego hamburskim.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_hamburska


Wikipedia i wyprawione skóry

Skóry garbarskie po wyprawieniu mogą służyć jako materiał na cholewki, spody, podszewki butów, rękawiczki (skóry podeszwowe, waszowe, podpodeszwowe, pasowe, boksy, welury, nubuki, waterproof, szewro, juchty, podszewkowe, glacé, nappa, zamszowe, odzieżowe, potnikowe). Skóry galanteryjne wykorzystuje się do produkcji teczek, pasków itp., skóry kaletnicze (skóry safianowe) na portmonetki, torebki, skóry rymarskie (skóry blankowe, waszetowe) na uprzęże i inne materiały wyposażenia np. wojskowego. Istnieją także odmiany takie jak skóry tapicerskie, skóry introligatorskie (oprawy książek, manuskrypty), skóry ortopedyczne (protezy, bandaże), skóry techniczne (na pasy pędne, trokowe, uszczelkowe, gazomierzowe, na odzież ochronną), skóry na bębny i na przyrządy sportowe.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_(surowiec)


Zniszczona skóra na meblu? Nic straconego!

Skóra na meblach niestety z czasem może stracić swój oryginalny blask, zwłaszcza jeżeli nie była odpowiednio czyszczona. Taki mebel nie wygląda zbyt dobrze więc aż odechciewa się go używać.

Całe szczęście są na to odpowiednie sposoby. Usługi renowacji skóry na meblach są obecnie w Polsce na bardzo dobrym poziomie, więc śmiało można nasz mebel oddać w ręce takiego fachowca. Usunie on ślad czasu oraz rysy i odarcia ze skóry. Do tego zabezpieczy i nawilży obicie ze skóry przez co na jakiś czas będziemy mieli spokój z jej czyszczeniem. Co do cen za takie zabiegi to z pewnością jest to bardziej opłacalne niż zakup nowego mebla.