Niskie dziecko ? czy są powody do obaw?

nego. Takie leczenie może być trudne i długotrwałe, a przez to wymagać również odbywania prywatnych wizyt lekarskich. W czasie wypadków drogowych dzieci mogą ulegać różnym urazom, które dopiero z czasem okazują się naprawdę poważn

Niskie dziecko ? czy są powody do obaw?

Leczenie ortopedyczne dzieci poszkodowanych w wypadkach samochodowych

Zdarza się, że dzieci, które uczestniczyły w wypadku drogowym potrzebują leczenia ortopedycznego oraz psychiatrycznego. Takie leczenie może być trudne i długotrwałe, a przez to wymagać również odbywania prywatnych wizyt lekarskich. W czasie wypadków drogowych dzieci mogą ulegać różnym urazom, które dopiero z czasem okazują się naprawdę poważne i wymagające podjęcia długotrwałej rehabilitacji zwłaszcza, kiedy dochodzi do nich w okresie intensywnego wzrostu dziecka. Wiele dzieci w trakcie wypadków samochodowych doznaje również silnego wstrząsu psychicznego, z którym nie może sobie poradzić bez odpowiedniej terapii, a nawet leczenia farmakologicznego. Najlepiej jest, kiedy takie dzieci trafiają od razu do dziecięcych terapeutów i ortopedów.


Długotrwała opieka psychiatryczna nad osobami chorymi

Opieka psychiatryczna w szpitalach sprawowana jest zarówno nad pacjentami oddziałów psychiatrycznych, jak i nad osobami przebywającymi na innych oddziałach. Dzieje się tak dlatego, że również osoby ciężko chore, które chociaż nie posiadają żadnych zaburzeń psychicznych, mogą jednak popaść w depresję z powodu swoich fizycznych objawów. Wobec tego na wszystkich oddziałach szpitalnych prowadzone są zarówno konsultacje psychologiczne, jak i psychiatryczne. Pozwalają one nie tylko na wspieranie osób ogólnie chorych, ale też na diagnozowanie poważnych chorób psychiatrycznych. Osoby cierpiące z tego powodu będą wymagały długotrwałej pomocy psychiatrycznej, podobnie jest z osobami ciężko chorymi fizycznie.


Prawidłowy poziom hormonów we krwi ? dlaczego to ważne?

Chociaż rzadko się nad nimi zastanawiamy, hormony znacząco wpływają na nasze samopoczucie, a nierzadko ich nieprawidłowy poziom we krwi może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Objawów świadczących o niewłaściwej pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego jest wiele, dlatego jeśli zauważymy u siebie nagłą senność lub problemy ze snem, nadpotliwość, nieustające uczucie chłodu, drżenie rąk, zbyt mały lub nadmierny popęd seksualny, warto najpierw skonsultować się z lekarzem rodzinnym, a następnie odwiedzić endokrynologa. Powyżej zostały wymienione tylko niektóre z dolegliwości wywołanych nieprawidłową pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego, dlatego tylko lekarz specjalista może ustalić przyczyny tych dolegliwości.