Kiedy potrzebne są prace geodezyjne?

geodeta Środa Śląska geodeta Środa Śląska Geodezja dla wielu osób wydaje się być czymś kompletnie obcym i niemającym wiele wspólnego z codziennością.
Jednak nie jest to do końca prawdą, dlatego że prace geodezyjne obejmują niezwykle szeroki zakres prac.
Pomiary geodezyjne są niezbędne przy wyznaczaniu granic posiadłości oraz przy podziale większych obszarów.

Geodeci są potrzebni przy wszelkiego rodzaju inwestycjach w infrastrukturę miast, przy budowie nowych obiektów, nieruchomości zarówno dla osób prywatnych jak i dla przedsiębiorstw.

Również przy projektowaniu i wyznaczaniu nowych dróg i autostrad geodeci muszą dokonać pomiarów terenu oraz wprowadzić zmiany do dokumentacji.

Jak więc można zauważyć praca geodety jest niezwykle przydatna.

Geodezyjny pomiar powykonawczy

Każdy, kto miał choć trochę do czynienia z geodezją z pewnością natknął się na coś takiego, jak inwentaryzacja powykonawcza czy geodezyjny pomiar powykonawczy.
Jest to jeden z wielu obowiązków geodetów, który polega na zebraniu aktualnych danych o nieruchomości, po jej zakończonej już budowie.
Pomiary wykonuje się w celu określenia położenia danych obiektów na siatce współrzędnych geograficznych oraz żeby określić wysokość danego obiektu.
Pomiary powykonawcze należą do grupy pomiarów bezpośrednich, co znaczy, że wymagają bezpośredniego kontaktu z nieruchomością czy przedmiotem mającym być celem pomiarów.
Inwentaryzacja powykonawcza jest potrzebna, żeby wprowadzić zmiany do dokumentacji geodezyjno-kartograficznej.

Czy geodezja jest zaliczana do nauk ścisłych?

Geodezja z pewnością może być zaliczana do nauk, ponieważ jest jedną z wielu dziedzin geografii.

Geodezja ma wiele wspólnego nie tylko z geografią, ale także z naukami technicznymi, tak też jest sklasyfikowana w Polsce ? jako nauka techniczna z elementami geografii oraz kartografii.

Oznacza to, że dostępne są szkoły zawodowe oraz techniczne oferując uczniom taki kierunek. Świadczy to o przydatności oraz użyteczności geodezji dla społeczeństwa.

Jest to prężnie rozwijająca się nauka, przyciągająca coraz więcej zainteresowanych nią osób.

Słusznie geodezja jest uważana za naukę łączącą kierunki techniczne z geograficznymi, dającą spore możliwości rozwoju w tych rozległych dziedzinach naukowych. .
Dodane: 06-08-2018 01:23

Tagi: geodezja geodeta budownictwo usługi Środa Śląska

Widok do druku:

geodeta Środa Śląska