Luksus, prestiż i biznes

(taxi bagażowe) przeznaczony do wykonywania tego zawodu wraz z wyposażeniem, musi spełniać określone wymagania techniczne. Taksówkarz jest zawodem obarczonym ryzykiem ze względu na możliwe napaści na ich osoby w celu zaboru pie

Luksus, prestiż i biznes

O taksówkarzu w Wikipedii

Taksówkarz prowadzi działalność gospodarczą we własnym imieniu w zakresie ?usługi przewozu osób lub mienia?. Pojazd samochodowy osobowy lub dostawczy (taxi bagażowe) przeznaczony do wykonywania tego zawodu wraz z wyposażeniem, musi spełniać określone wymagania techniczne.

Taksówkarz jest zawodem obarczonym ryzykiem ze względu na możliwe napaści na ich osoby w celu zaboru pieniędzy. Wielu taksówkarzy (szczególnie w większych miastach) jest zrzeszonych w korporacjach i związkach zawodowych.

Od stycznia 2014 z uwagi na deregulację zawodu w Polsce w gminach poniżej 100 tys. mieszkańców szkolenia i egzaminy nie są wymagane, powyżej 100 tys. mieszkańców o ich utrzymaniu lub zniesieniu decyduje rada miasta

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówkarz


Przejazdy za niewielką cenę

W ostatnich latach olbrzymią popularność zyskały w szczególności taksówki, które pozwalają na o wiele tańsze przejazdy. Jest to możliwe dzięki specjalnie skierowanej do klientów ofercie. Trzeba przyznać, że rozbieżności cenowe pomiędzy firmami świadczącymi usługi takie, jak przejazd taxi, są naprawdę dość znaczne. Jak znaleźć najtańszy tego typu środek transportu?

Na pewno warto posiłkować się w tym zakresie zdobytymi w Internecie informacjami. Na niejednej stronie internetowej firmy zajmującej się przewozami taxi znajdziemy bowiem konkretny cennik. Jeśli porównamy sobie dostępne oferty w okolicy, z łatwością znajdziemy najtańsze taksówki na naszym terenie. Warto więc porównywać dostępne oferty w okolicy.


W okresie międzywojennym obsługiwał on połączenia

Liczba odprawianych pasażerów klasyfikuje Port lotniczy w Gdańsku jako port lotniczy regionalny główny i jest to obecnie 3. polski port lotniczy za warszawskim lotniskiem Chopina, oraz krakowskimi Balicami.

Gdańsk posiada cywilny port lotniczy od 1919. Pierwszy port powstał na bazie dotychczasowego lotniska wojskowego w Gdańsku-Wrzeszczu, w ówczesnej dzielnicy Danzig-Langfuhr. W okresie międzywojennym obsługiwał on połączenia m.in. z Berlinem, Czerniachowskiem, Elblągiem, Królewcem, Hamburgiem, Leningradem, Lwowem, Malborkiem, Moskwą, Olsztynem, Słupskiem, Szczecinem i Warszawą; po II wojnie światowej: z Bydgoszczą, Katowicami, Krakowem, Rzeszowem, Szczecinem, Warszawą i Wrocławiem.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotniczy_Gdańsk_im._Lecha_Wałęsy