Kredyt - jak mądrze podjąć decyzję

w określonym banku mogą pomóc osobom korzystającym z jego usług w odpowiedniej gospodarce zarabianymi pieniędzmi. Z drugiej jednak strony, praca doradcy kredytowego nie jest często łatwa. Musi on bowiem załatwiać wiele formalności

Kredyt - jak mądrze podjąć decyzję

Praca doradcy kredytowego

Doradca kredytowy często jest osobą, która pomaga klientom w zapanowaniu nad własnymi finansami. Udzielane przez niego porady dotyczące zadłużenia w określonym banku mogą pomóc osobom korzystającym z jego usług w odpowiedniej gospodarce zarabianymi pieniędzmi. Z drugiej jednak strony, praca doradcy kredytowego nie jest często łatwa. Musi on bowiem załatwiać wiele formalności związanych z pośredniczeniem pomiędzy klientem a bankiem, wobec czego osoba taka musi być obeznana we wszystkich najnowszych ofertach dotyczących zaciągania kredytów. Co więcej, tego rodzaju praca wiąże się często z obowiązkami zawodowymi poza określonymi godzinami pracy, ponieważ zwykle klienci chcą umawiać się z doradcą w wieczorowej porze.


Gdzie szukać porad kredytowych?

Jak wiadomo, samodzielna decyzja odnośnie poważnych przedsięwzięć finansowych takich, jak na przykład kredyty w obcej walucie czy kredyty opiewające na duże kwoty to zawsze pewne ryzyko. Dlatego jeśli planujemy takie decyzje powinniśmy udać się do biura zajmującego się doradztwem finansowym. Co prawda, informacji o tego rodzaju usługach możemy szukać na przykład w Internecie, ale jednak w tej dziedzinie na pewno warto umówić się i na żywo przedyskutować z doradcą kredytowym nasz problem. Trzeba przyznać, że wiele osób korzystających z takich usług chwali sobie podjętą decyzję o zasięgnięciu porady specjalisty w tym zakresie.


Hipoteka - co to jest?

Hipoteka (z gr. ???????)1 ? ograniczone prawo rzeczowe na nieruchomości oraz na wybranych prawach (własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu, wierzytelność zabezpieczona hipotecznie), służące zabezpieczeniu wierzytelności wynikającej z oznaczonego stosunku prawnego, na mocy którego wierzyciel może dochodzić zaspokojenia z nieruchomości, z pierwszeństwem przed wierzycielami osobistymi każdoczesnego właściciela nieruchomości. Oznacza to, iż zbycie nieruchomości przez dłużnika nie narusza prawa wierzyciela hipotecznego ? może on dochodzić zaspokojenia od kogokolwiek, kto stanie się właścicielem lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości. Wierzyciel rzeczowy może dochodzić zaspokojenia z nieruchomości przed wierzycielami osobistymi właściciela nieruchomości.

Uprawniony z tytułu hipoteki to wierzyciel hipoteczny, natomiast właściciela nieruchomości obciążonej określa się mianem dłużnika hipotecznego.

Hipoteka zabezpiecza jedną lub więcej wierzytelności, wynikających lub mogących wynikać z określonego stosunku prawnego. Wyjątkowo może zabezpieczać wierzytelności wynikające z więcej niż jednego stosunku, gdy służy zabezpieczeniu finansowania jednego przedsięwzięcia przez kilku wierzycieli.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Hipoteka