Deratyzacja - dlaczego jest konieczna?

sem już nie wystarcza. Firm sprzątających na rynku jest wiele. Warto przemyśleć i rozszerzyć swoje działania nie tylko na sprzątanie, ale również na deratyzację. Obecnie na rynku nie ma aż tak wielu firm, które w sposób profesjona

Deratyzacja - dlaczego jest konieczna?

Wynajmujemy deratryzatora

Jeśli chcemy postawić na własną działalność gospodarczą i chcemy zająć się sprzątaniem, warto rozważyć prowadzenie firmy deratyzacja. Zwykłe sprzątanie czasem już nie wystarcza. Firm sprzątających na rynku jest wiele. Warto przemyśleć i rozszerzyć swoje działania nie tylko na sprzątanie, ale również na deratyzację. Obecnie na rynku nie ma aż tak wielu firm, które w sposób profesjonalny zajmują się deratyzacją. Ze względu na małą ilość tego rodzaju firm, wszystkie posiadają wygórowane ceny za swoje usługi. Dostają tez wiele zleceń na swoje usługi. Niejednokrotnie klient musi czekać na wolny termin firmy deratyzacyjnej. Wiadomo, ze praca firmy deratyzacyjnej jest bardzo specyficzna. Zakładają taka firmę musimy zdawać sobie sprawę, ze często będziemy mieli do czynienia z warunkami szkodliwymi zdrowiu człowieka. Będziemy również narażeni na bezpośrednie działanie środków chemicznych. Prowadząc firmę deratyzacyjną należy pamiętać o wszelkich środkach zabezpieczających i zachowaniu szczególnej ostrożności przy wykonywaniu prac.


Na myszy - kot!

Myszy i szczury - to też częsty problem. Same z siebie bywają niegroźne, ale mogą roznosić bardzo groźne drobnoustroje. Wszystko zależy od tego, jak wielki problem mamy do pokonania. Pojedynczy gryzoń naprawdę nie potrzebuje wzywania armii specjalistów, wystarczy pułapka. Lub domowy kot. Ci, którzy mają w domu kota, nie ma mają myszy, nawet jeśli nasz sierściuch nie jest łowny, to sam jego zapach odstrasza gryzonie. Koty sprawdzą się również przy owadach takich jak karaluchy, czy muchy. Nie, nie namawiam do tego, żeby kotem zwalczać gryzonie, czy insekty - jest wiele lepszych powodów, by przygarnąć mruczącego zwierzaka :).


Groźny szczur - dlaczego?

Szkodnik, udomowiony jako zwierzę hodowlane. Jest ważnym zwierzęciem laboratoryjnym. Laboratoryjnie używane są między innymi szczury RCS, BBDP, -RELN lub fa/fa.

Zarówno szczur wędrowny, jak i szczur śniady boją się człowieka, są mało agresywne. Gdy widzą człowieka uciekają, lecz jeżeli nie mają dokąd ? bronią się poprzez atak, rzucają się na człowieka w okolice twarzy i gryzą. Zaobserwowano wielokrotnie, iż szczur potrafi odbić się od podłoża na wysokość twarzy dorosłego człowieka. Potrafi też w ciągu doby przebyć do kilkunastu kilometrów w poszukiwaniu pożywienia.

Bywa roznosicielem wielu chorób, z których największy problem stanowi wścieklizna.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szczur_w%C4%99drowny