Artykuł o odzieży medycznej

ne do włosów i inne środki przeznaczone do całej skóry. Uzupełnieniem dla nich są środki koloryzujące do włosów i paznokci. Dzięki ich użyciu osoba poddawana zabiegowi kosmetycznemu może bardzo wyraźnie zmienić kolor swoich włosów

Artykuł o odzieży medycznej

Środki antyalergiczne dla gabinetów kosmetycznych

W sprzedaży dostępne są różne środki przeznaczone dla gabinetów kosmetycznych. Znajdują się wśród nich środki odżywcze przeznaczone do włosów i inne środki przeznaczone do całej skóry. Uzupełnieniem dla nich są środki koloryzujące do włosów i paznokci. Dzięki ich użyciu osoba poddawana zabiegowi kosmetycznemu może bardzo wyraźnie zmienić kolor swoich włosów i upiększyć swoje paznokcie. Dodatkowymi środkami upiększającymi przeznaczonymi na przykład do paznokci są różne brokaty i nabłyszczacze. Osoby posiadające różne gabinety kosmetyczne wiedzą także, że co jakiś czas będą trafiali do nich alergicy, dlatego dokonują zakupu specjalnych środków antyalergicznych, których będą mogli używać na życzenie swoich klientów.


Warto wiedzieć

Od lat 80. XX wieku odnotowuje się coraz więcej przypadków uczuleń na rękawiczki u pracowników służby zdrowia, a wiąże się to z przejściem od zwykłych rękawiczek wielokrotnego użytku do jednorazowych lateksowych8. Zidentyfikowano kilka białek odpowiadających za uczulenia, jednak zmniejszenie ich liczby w produkcie nie wyklucza wystąpienia reakcji alergicznej8, choć znacząco zmniejsza jej ryzyko3. W przypadku mocno talkowanych rękawiczek alergeny znajdują się także w powietrzu3. Jedynie wolne od talku, chlorowane rękawiczki wykluczają ryzyko reakcji alergicznej8. Inną alternatywę stanowią rękawiczki winylowe oraz pokryte nitrylem, które w przeciwieństwie do lateksowych są także odporne na działanie tłuszczów i innych substancji lipofilnych8.



Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kawiczki_medyczne


Zasada działania defibrylatora

Defibrylator oddziałuje na mięsień sercowy prądem stałym o odpowiednio dużej energii (wyrażanej w dżulach). Celem defibrylacji jest wytłumienie chaotycznych impulsów elektrycznych, które przepływają przez serce i umożliwienie mu powrotu do normalnej, regularnej pracy. Ze względu na kształt fali energii dostarczanej przez defibrylator, wyróżnia się defibrylatory jednofazowe i dwufazowe. Zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji z roku 2010, dotyczącymi strategii defibrylacji, zalecane są następujące wyładowania:

defibrylator jednofazowy:
pierwsze wyładowanie ? 360 J,
drugie i kolejne wyładowania ? również 360 J;
defibrylator dwufazowy:
pierwsze wyładowanie ? od 150 do 200 J,
drugie i kolejne wyładowania ? od 150 do 360 J.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Defibrylator